Bu yazımızda kişisel gelişim dünyasında az rastlanan bir çırpıda okuyacağınız, sürükleyici bir kitabı tanıtıyoruz. Tanrı'nın Formülü.

" Rab mahirdir ama zalim değildir. Doğa sırlarını sinsiliğinden değil özündeki yüceliğinden dolayı saklar. " (Albert Einstein)

Tanrı'nın Formülü, zamanın başlangıcına, evrenin kökenine ve hayatın anlamına dair bu müthiş macerada kuantum fiziğini din ile, Batı felsefesini Doğu mistisizimiyle buluşturan "Tanrı var mı? Doğum ve ölüm nasıl şeyler? Evren sonsuz mu yoksa bir gün yok olacak mı?" gibi insanlığın her zaman üzerine kafa yorduğu sorulara da bir cevap ararken okurlara unutamayacakları bir macerayı da sunuyor..

 

1951 sonbaharı : İsrail'in ilk başbakanı David ben Gurion, Albert Einstein'la tanışmak için Princeton'a gider. Ziyaretinin amacı nükleer silah elde etmektir. Atomla başlayan gizli sohbetleri hızla Tanrı'nın varlığına doğru yönelir. Einstein Tanrı'nın formülünün peşindedir. Dünya düzenini tepe taklak edebilecek bir önemde olduğu için CIA de bu belgenin izini sürmektedir.

 

Günümüz Kahire'si, Tahrir Meydanı: Kriptolog ve tarih profesörü Thomas Noronha'nın hayatı, çekici İranlı bir kadın olan Ariana Pakravan'ın, çok gizli bir el yazmasını deşifre etmek için yardımını istemesiyle alt üst olur. Albert Einstein imzalı el yazmasının başlığı Tanrı'nın Formülü'dür. Bu formülü deşifre edebilecek tek uzman Prof. Noronha'dır. Bunun farkında olan tüm güçler ise Noronha'yı izlemektedir. Kendisiyle birlikte dünyanın da kaderini ilgilendiren bu formül pandoranın kutusuna dönüşmek üzeredir..

 

Kitap bilim adamı dilinde yazıldığı için bilimsel bir çok kavram içeriyor. Bununla birlikte hikayede aksiyon, heyecan, macera, polisiye ve aşk var :) Bu kitabı tanımlamak gerekirse tam filmi çekilecek bir kitap. Bu haliyle kitap Da Vinci'nin Şifresi 'ne benziyor. Kriptolog olan prof. Noronho'nun aşık olduğu Ariana ile birlikte Orta Doğu'dan Amerika'ya, Portekiz'den Uzak Doğu'ya uzanan bir hikaye. Okunası kitaplardan, şiddetle tavsiye olunur. Mutlaka kütüphanenizde bulunmasını dilerim.

KÜNYESİ :

Kitap sayfası : 552 sayfa  
Ebat : 13,5 x 21 cm  
Yayın : Şubat-2014  
Fiyatı : 20TL - 29TL arası.  
YayınEvi : Pegasus