Menu
Sepetiniz

YİÜ SEM Blog Sayfası RSS Feed

28 Mar Uzaktan Eğitim ve Avantajları
0 3098
Günümüz insanları arayışlarına uygun, kendileriyle ilgili ve kişiselleştirilmiş eğitimleri uzaktan eğitim ile yaşadıkları ortamda rahatça ve gereksini..
04 Şub Zeka-Akıl Oyunları Faydaları Nelerdir ?
Caliskan Semih 0 9575
Çocukların IQ'sunda 13 puanlık artışBerkeley üniversitesinde çalışan nörolog Dr. Silvia Bunge, uzun süredir çocukların zekâlarının gelişimini anlama..
04 Şub Çocuklar İçin Matematik (Singapur Matematiği)
Caliskan Semih 0 4437
Singapur Matematiği, çocukların problem çözme becerilerini geliştirmeye ve temel matematik becerilerini derinlemesine kavramalarına odaklanan benzersi..
01 Şub Akıl Oyunları (A Beatiful Mind)
0 4911
Nobel Ödüllü bilim insanı John Forbes Nash Jr. Princeton'daki sınıfında ders vermeye devam etmekte ve her gün kampüse gitmektedir. Dünyanın tanıdığı ö..
29 May Kodlama Nedir ?
Caliskan Semih 0 22692
Kodlama Nedir ? Geleceği Kodlamak.. Bilgisayar programlama; problemleri çözmek, insan ile bilgisayar etkileşimini sağlamak ve belirli bir görevi bilgi..
25 May Çocuğunuz Hakkında Bilmeniz Gerekenler
0 3104
Bu yazımızda Çocuk Eğitimi adına kendinize değer katarak okuyacağınız, eğitici ve öğretici bir kitabı tanıtıyoruz. Çocuğunuz Hakkında Bilmeniz Gereken..
30 Eki Kişisel Gelişmek isteyenlere tavsiyeler..
Caliskan Semih 0 2836
Kişisel gelişim kimsenin ve hiçbir derneğin tekelinde olamayacak kadar geniş bir olgudur. Aslında her an ve her yerde yaşanmaktadır. Bizlerin görevi b..
28 Haz Hem Kendini Geliştir, Hem Mesleğin Olsun
0 2364
Hem Kendini Geliştir,Hem Mesleğin Olsun ! Günümüzde üniversite mezunlarının iş bulma oranının düştüğü, yüksek lisansın sıradan görüldüğü bir dön..
28 Haz Mental Aritmetik Faydaları Nelerdir ?
Caliskan Semih 0 12509
Mental Aritmetik Eğitimi Alan Çocuklar ;Her türlü sayısal işlemi, kağıt - kalem veya herhangi başka bir materyal kullanmadan, birkaç saniye içinde t..
28 Haz Tanrı'nın Formülü
Caliskan Semih 0 1245
Bu yazımızda kişisel gelişim dünyasında az rastlanan bir çırpıda okuyacağınız, sürükleyici bir kitabı tanıtıyoruz. Tanrı'nın Formülü." Rab mahirdir ..
19 Haz Öğrenci Koçluğu ile Eğitim Koçluğu Arasında Ne gibi Farklar var ?
0 4033
Öğrenci Danışmanlığı Sertifika Programı’na katılan öğretmenlerden olumlu geri dönütler alıyoruz. Genelde söylenen; “ Türkiye’de bilinen koçluk algısı ..
18 Haz Aile Danışmanlığının Amacı
0 5095
 Aile içinde yaşanan kişiler arası sorunlar olabileceği gibi, tüm aileyi etkileyen ölüm, kronik hastalık, bir aile bireyinin evden ayrılması gibi ..
Gösterilen: 1 ile 12 arası, toplam: 12 (1 Sayfa)